Pesusooda ehk naatriumkarbonaat on mitmeotstarbeline looduslik puhastaja.

Pesusooda ehk naatriumkarbonaat on mitmeotstarbeline looduslik puhastaja.

Kuid roheliste puhastusvahendite ohutus võib sõltuda ostetud puhastusvahenditest. Lihtsalt selle sõna pärast "roheline" märgistus ei tähenda, et toode oleks terviseriskidest vaba.

Mida tähendab “roheline”?

"Roheline" viitab puhastusvahenditele, millel on inimeste tervisele ja keskkonnale vähem mõju kui traditsioonilistel toodetel. Lisaks sellele laiale terminile muutub määratlus häguseks.

"Roheline võib tähendada paljusid asju. Roheline võib keskkonnale kasulik olla. Seda saab toota vähem vett kasutades. … Roheline toode ei muutu automaatselt mittetoksiliseks ega inimeste tervisele ohtlikuks," ütleb riikliku toksikoloogiaprogrammi toksikoloog Scott Masten, PhD.

Ta ütleb "rohepesu" – muuta tooted keskkonnasõbralikumaks kui need on- on a "tõesti suur probleem."

Mida sisaldab roheline puhastusvahend?

Valitsus ei reguleeri selliseid tingimusi nagu "loomulik" ja "mittetoksiline" toodete siltidel. Ja puuduvad reeglid, mis reguleerivad, millised koostisosad kvalifitseeruvad roheliseks.

"Mõned tooted turustavad end mittetoksilisteks, kuid need on valmistatud potentsiaalselt mürgiste kemikaalidega," ütleb Geller.

"Kui nad kasutavad sellist sõna nagu „mittetoksiline”, on see punane lipp, sest pole olemas sellist asja nagu mittetoksiline," lisab ta. "Ja sõna “loomulik” ei ole reguleeritud. "

2011. aasta uuringust selgus, et lõhnastatud rohelised puhastusvahendid sisaldasid praktiliselt sama palju lenduvaid orgaanilisi ühendeid (LOÜ) kui traditsioonilised tooted. Lenduvad orgaanilised ühendid on orgaanilised kemikaalid, mis on seotud mitmesuguste terviseprobleemidega, alates silmade ärritusest kuni maksa- ja neerukahjustuseni.

Robin Dodson, Newtoni osariigi Silent Spring Instituudi teadlane, uuris rohkem kui 200 erinevat tarbekaupu, sealhulgas rohelisi puhastusvahendeid. Ta leidis, et mõned alternatiivsed puhastusvahendid sisaldasid ftalaate – kemikaale, mis on seotud hingamisteede probleemidega, aga ka poiste reproduktiivprobleemidega.

"Rohelisematel toodetel oli tavaliselt ftalaate, mida tavapärastes toodetes ei olnud," Ütleb Dodson. Kolm ftalaati-ditsükloheksüülftalaat (DCP), diisononüülftalaat (DINP) ja di-n-propüülftalaat (DPP)-olid ainult alternatiivsetes toodetes ja neid ei olnud sildil loetletud. "Me ei ole nende tervisemõju täielikult hinnanud."

Mõned juhtivad keskkonnasõbralike puhastusvahendite tootjad kasutavad oma reegleid, et hoida oma tooted puhtana.

Ettevõttel Method on a "määrdunud koostisosade loend" kemikaalid, mis ei ole selle toodetes lubatud. Keelatud koostisosade hulka kuuluvad kloorvalgendi, triklosaan, parabeenid ja ftalaadid, mis uuringud on näidanud, et need võivad põhjustada terviseprobleeme.

Seitsmes põlvkond kasutab seda, mida ta nimetab "ettevaatuspõhimõte."

"Kui koostisosal on kahtlustatav oht avalikkusele või keskkonnale kahju tekitada, ei kasuta me seda," ütleb ettevõte oma veebisaidil.

Sellegipoolest said mitmed Methodi tooted hindeks "F" andmebaasis EWG juhend tervisliku puhastuse kohta. Nende hulka kuuluvad selle Wood For Good Daily Clean, mandel, mis EWG sõnul võib põhjustada nahaärritust, põletikulisi allergiaid ja närvisüsteemi.

Paljud seitsmenda põlvkonna tooted teenisid "A" hinne EWG -lt. Kuid ettevõte teenis ka mõned "Ds" mõne selle puhastusvahendi jaoks ja "F" automaatse nõudepesugeeli jaoks.

Meetod kaitseb oma toodete ohutust. Kuigi ettevõte ütleb, et toetab EWG jõupingutusi "pakkuda olulisi tooteohutuse hinnanguid," see seab kahtluse alla hindamismeetodid, mida EWG kasutab. "Meie arvates on see puudulik ja liiga lai, mille tulemuseks võivad olla eksitavad tulemused," ütleb ettevõtte avalike suhete juht Sara Berman. Ta ütleb, et Methodi kogu tootesarja on sertifitseerinud mittetulundusühing Cradle to Cradle, kellel on oma ohutus- ja jätkusuutlikkusstandardid.

Seitsmes põlvkond ei saatnud kommentaaritaotlusi tagasi.

Roheliste puhastusvahendite vältimiseks, mis võivad olla mürgised, on mitu võimalust:

Tutvuge EWG tervisliku cardiline negatiivsed arvustused puhastuse juhendiga, mis kontrollis enam kui 2000 erinevat puhastusvahendit ja 1000 koostisosa teaduslike uuringute ja toksilisuse andmebaaside põhjal, et teada saada, millised on kõige ohutumad. Mõnel juhul võivad tavalised puhastusvahendid saada kõrgema ohutusastme kui rohelised puhastusvahendid. Otsige tooteid, mis on sertifitseeritud sõltumatu mittetulundusühingu Green Seal poolt. Roheline linnuke on märk sellest, et puhastaja vastab Green Seal’i tervise- ja keskkonnaohutusstandarditele. Otsige keskkonnakaitseagentuuri turvalisema valiku pitserit, mis tähistab vähem toksilisi koostisosi sisaldavaid tooteid.

"Nende kahe tihendi otsimine annab teile tõeliselt hea ülevaate toote tõhususest," Geller ütleb.

Ostes jälgige etiketil olevaid hoiatavaid sõnu, näiteks "tuleohtlik" ja "kahjulik allaneelamisel." Need sõnad viitavad sellele, et toode võib sisaldada ohtlikke kemikaale.

"Isegi roheline puhastusvahend võib olla ettevaatlik," ütleb Annie B. Bond, tervisliku kodu asjatundja ja raamatu „Better Basics for the Home“ autor: lihtsad lahendused vähem toksiliseks eluks. "Paljud pesuvahendid on teadaolevalt lastele mürgised."

Tee ise kodu puhastusvahendid

Kui olete mures nii tavapäraste kui ka roheliste puhastusvahendite kemikaalide pärast, saate kodus ise puhastusvahendeid valmistada. Paljud külmikus ja sahvris juba olevad koostisosad lõikavad läbi rasva ja mustuse ning poest ostetud tooted.

Pesemine sooda

Pesusooda ehk naatriumkarbonaat on mitmeotstarbeline looduslik puhastaja. "Võite vaha põrandalt maha koorida. Saate puhastada palju tahma. See on raske rasvatustamisvahend," Ütleb Bond. Pesusoodat leiate oma toidupoe pesuosast või veebist.

Söögisooda

Niiske käsna peale piserdades saab söögisoodast tõhusa mitmepinna puhastusvahendi. Kasutage seda valamute, tööpindade, ahjude, duššide ja klaaskiudude peal. See imab ka lõhnu õhus ja teie pesus.

Naatrium perkarbonaat

Toimeaine plekivastastes toodetes nagu OxiClean, naatriumperkarbonaat "on uskumatu valgendaja," ütleb Bond. Leiate selle veebis pulbri kujul.

Äädikas ja vesi

"Üks minu lemmik looduslikest puhastusvahenditest on valge äädikas ja vesi. See on hämmastav paljude ülesannete jaoks," ütleb Masten. "Üks asi, mida valge äädikas teeb päris hästi, on puhas roostevaba teras." Samuti arvatakse, et äädikal on antibakteriaalsed omadused. Ühes uuringus tappis linnaseäädikas viiruse, mis põhjustab pindadel grippi.

Villakuivati ​​pallid

Kuivatuslehtede ostmise asemel tehke ise villast lõngast või villast kampsuni jäänustest. Vill imab kuivatis liigse niiskuse, et vältida kortsude teket. "Kui te pole isetegija tüüp, on neil valmiskuivatuspallid saadaval kõikides suuremates jaemüüjates ja saate neid veebist osta," Geller ütleb.

WebMD terviseuudised Arvustanud Neha Pathak, MD, 2. november 2017

Allikad

Keskkonnatervise väljavaated: "Endokriinseid häireid ja astmaga seotud kemikaale tarbekaupades."

Keskkonnamõju hindamise ülevaade: "Lõhnastatud tarbekaubad: emiteeritud kemikaalid, koostisosad loetlemata."

Keskkonnauuringud: "Kokkupuude ftalaatide ja fenoolide valimisega Californias täiskasvanute ja nende laste seas isikliku hügieeni toodete kasutamisel."

Keskkonna töörühm: "Teave EWG tervisliku puhastamise juhendi kohta," "EWG tervisliku puhastuse juhend."

Keskkonnakaitseamet: "Lenduvate orgaaniliste ühendite mõju siseõhu kvaliteedile."

Samara Geller, andmebaasi- ja uurimisanalüütik, keskkonna töörühm (EWG).

Roheline pitser: "Korduma kippuvad küsimused."

ISSA: "Sissejuhatus rohelisse puhastusse."

MarketResearch.com: "3 põhjust, miks roheliste majapidamistoodete müük langeb."

Scott Masten, PhD, toksikoloog, riiklik toksikoloogiaprogramm.

Avaleht: "Koostisosad."

PLoS One: "Kodumajapidamises kasutatavate tavaliste puhastusvahendite tõhusus inimeste gripi A/H1N1 elujõulisuse vähendamisel."

Seitsmes põlvkond: "Koostisosad + Teadus."

Robin Dodson, teadlane, Silent Spring Institute, Newton, MA.

Annie B. Bond, tervisliku kodu ekspert; autor, Kodu paremad põhitõed: lihtsad lahendused vähem toksiliseks elamiseks.

20. oktoober 2017 – Tarbijatel võib peagi olla parem ettekujutus puhastusvahendite kemikaalidest, mida nad pritsivad, pühkivad ja kodudes puhastavad.

Sel kuul sai California osariigist esimeseks osariigiks, kes nõudis toodete tootjatelt etikettidel teatud kemikaalide loetlemist. Seadus, mida tuntakse 2017. aasta puhastusvahendi õiguse teada, võib tuua tööstusele rohkem läbipaistvust ja aidata tarbijatel teada, kas nende ostetud tooted sisaldavad kemikaale, mis võivad kahjustada nende tervist ja keskkonda.

See samm tuleneb murest, et mõned puhastusvahendid sisaldavad mürgiseid kemikaale, mis võivad suurtes kogustes põhjustada terviseprobleeme. Lühiajaliselt võivad need kemikaalid põhjustada naha ja kopsude ärritust. Mõned uuringud on seostanud regulaarset kokkupuudet pikaajaliste terviseprobleemidega, nagu hormoonide häired, astma ja vähk.

Kuid sildid ei näita alati, millised koostisosad on nende värvikate pudelite sees.

"Raske on teada, mis on puhastusvahendites. Puuduvad föderaalsed eeskirjad, mis kohustaksid tootjaid avalikustama kõik oma koostisained," ütleb keskkonna töörühma andmebaas ja analüütik Samara Geller.

Uus seadus nõuab, et tootjad avaldaksid toote koostisosad 1. jaanuariks 2020 ettevõtte veebisaitidel ja aasta hiljem tootesiltidel.

"See seadus aitab avalikkusel vältida tooteid, mis sisaldavad teadaolevaid murettekitavaid kemikaale, ja aitab eriti neid inimesi, kes on tundlikud kemikaalide suhtes, mis võivad põhjustada allergiat või halvendada neid," Geller ütleb.

Prantsuse riikliku tervise- ja meditsiiniuuringute instituudi hiljutises uuringus, milles osales enam kui 55 000 töötavat õde USA -s, leiti, et regulaarne kokkupuude pleegitaja ja muude desinfektsioonivahenditega suurendab kopsuhaiguste tekkimise võimalust.

Uuringust selgus, et 37% õdedest kasutasid iganädalaselt valgendit, kvaternaarseid ammooniumühendeid (tuntud ka kui „quats“) ja muid desinfektsioonivahendeid, mis on seotud 22% suurema kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse (KOK) võimalusega. Mõned neist kemikaalidest – sealhulgas pleegitaja ja quats – on ka kodumajapidamises kasutatavate puhastusvahendite tavalised koostisosad. Varasemad uuringud on seostanud koduste puhastusvahendite iganädalase kasutamise astma arenguga, kuid kas nende kasutamine aitab kaasa ka KOK -ile, pole veel teada.

Ameerika puhastusinstituut – organisatsioon, mis esindab kodumajapidamises ja tööstuses kasutatavaid puhastusvahendite tootjaid – ütleb oma avalduses, et on mures selle pärast, et eelnõu tugineb kahtlustatavate kemikaalide loenditele, mida pole Ameerika Ühendriikides kontrollitud. Paljud väited puhastusvahenditega seotud terviseprobleemide kohta "puudub teene ja teaduslik rangus ning edendab valehirmu toodete pärast, mida miljonid inimesed iga päev ohutult ja tõhusalt kasutavad," ütleb grupi jätkusuutlikkuse algatuste asepresident Brian Sansoni.

Ta ütleb, et puhastusvahendite tootjad valmistuvad järgneva 2–3 aasta jooksul seadusi täitma. Siiski lisab ta, et tööstusharu jagab tootesiltide, veebisaitide ja tasuta numbrite kaudu oma koostisosade kohta rohkem teavet kui kunagi varem.

Teine tööstusorganisatsioon, Consumer Specialty Products Association, kirjutas avalduses, et ta "kiidab" California kuberner Jerry Brownile akti allkirjastamise eest, mis "võiks olla teiste riikide ja suuremate jaemüüjate riiklik mudel."

Kuigi uus seadus hõlmab ainult California osariiki, palub see tootjatel tõenäoliselt lisada kõikidesse osariikidesse saadetavate toodete sildid. New York on samuti lähedal tööstuse juhiste käivitamisele, mis nõuavad selles osariigis müüdavate kodu puhastusvahendite koostisosade avalikustamist.

"On suur tõenäosus, et tootjad otsustavad kogu Californiale vastava märgistuse kasutusele võtta. Ettevõtte veebilehti sünkroonitaks tõenäoliselt ka nii, et kuvarid oleksid kogu riigi veebikasutajatele ühesugused," Geller ütleb.

Kuidas mõista tootemärgiseid

Enamik suuremaid ettevõtteid on hakanud koostisosi veebis loetlema, kuid mitte tingimata siltidel, leiti keskkonnatöörühma ülevaade. Eriti murettekitavad on lõhnaainete koostisosad, mis võivad sisaldada tuhandete erinevate kemikaalide mis tahes kombinatsiooni. 

Kuni puhastusvahendite üleriigilistel siltidel pole selgemaid märke, peate ostetud puhastusvahendites leiduva teabe leidmiseks tegema veebipõhiseid muudatusi. Keskkonnatöörühmal on rohkem kui 2500 kodu puhastusvahendi ohutusreitingute ja koostisosade andmebaas. Rahvusraamatukogus on ka majapidamistoodete andmebaas, kust saate otsida.

"Soovitame inimestel alati vaadata tootepõhiselt," ütleb Geller. Tooted võivad kaubamärkide lõikes suuresti erineda, ütleb ta.

Isegi kui koostisosi pole etiketil, võivad pakendil olevad sõnad anda teile vihjeid selle ohutuse kohta. "Ma otsin, et see on biolagunev. See tähendab, et see ei kesta kaua ega kesta keskkonnas," ütleb Jennifer Sass, PhD, loodusvarade kaitsenõukogu terviseprogrammi vanemteadur. "See sisaldab vähem tõenäoliselt tõeliselt karme koostisosi."

Teisi otsitavaid sõnu on "lõhnavaba," "värvivaba," "kloorivaba," ja "mitte nafta baasil."

Sass soovitab vältida puhastusvahendeid, mis on märgistatud selliste fraasidega nagu "täiendav puhastusjõud," "jätab püsiva värske lõhna," või "tapab mikroobe." Need on vihjed, et toode sisaldab ftalaate või antibakteriaalseid kemikaale. Samuti jälgige sõnu "söövitav" või "nahka ärritav," mis hoiatab, et toode sisaldab karme koostisosi, ütleb Robin Dodson, Newtoni osariigi Silent Spring Institute’i teadlane.

Turvalisem puhastamine

Te ei pea populaarseid puhastusvahendeid täielikult vältima, ütleb riikliku toksikoloogiaprogrammi toksikoloog Scott Masten. "Lihtsalt olge nende kasutamisel ettevaatlikum." Ta ütleb, et töö tegemiseks peaksite kasutama väikseimat kogust, koristama võimaluse korral harvemini ning kaitsma end kinnaste, maski ja korraliku ventilatsiooniga.

Siin on mõned näpunäited keemilise kokkupuute vähendamiseks puhastamisel:

Olgu see lihtne. Mida rohkem kasutate keemilisi puhastusvahendeid, seda rohkem nende mõju tugevneb. Kasutage võimalikult vähe puhastusvahendeid ja asendage igal ajal lihtsad, vanaaegsed puhastusvahendid. "Puhastage nagu vanaema. Kasutage väga lihtsaid koostisosi," ütleb Dodson, kes sai Harvardi keskkonnateaduse doktorikraadi. "On aegu, kus tavaline söögisooda ja vesi võivad palju ära teha."

Järgige juhiseid. Enamik tooteid on ohutud, kui kasutate neid vastavalt juhistele. Lugege hoolikalt etikette ja olge nende eest hoolikas. Kui toode võib nahka ärritada, kandke selle puhastamisel kindaid. Kui puhastusvahendit on vaja veega segada, lahjendage seda korralikult. Ärge kunagi segage puhastusvahendeid, välja arvatud juhistes.

Suurendage ventilatsiooni. Ärge kasutage suletud ruumis tugevaid kemikaale, näiteks valgendit. "Pange oma vannitoa ventilaator peale. Avage aken," Ütleb Dodson. "Õhu liikumine eemaldab need kemikaalid. ”

Kaaluge oma riske. Puhastusvahendites sisalduvad kemikaalid võivad teatud inimrühmadele veelgi ohtlikumad olla. Kui teil on astma, olete rase või teil on kodus väikelapsed, olge ostetud puhastusvahendite suhtes veelgi ettevaatlikum.